Květen 2011

Velká kontrola vol. 1

28. května 2011 v 13:05 | Monica Otmili |  Repetitio

Máme konec května, blíží se červen, což znamená tak trochu volnost i stres pro školáky.Po delší odmlce vás vítám u další kontroly. Omlouvám se za to čekání... Název prozrazuje, že se nejedná o obyčejnou kontrolu (ale nebojte se, ty nás budou čekat). Takže co se bude vlastně dít? Dnešní velká kontrola přináší 2 přihlášené na zkontrolování a některé, kteří měli lhůtu na opravu. A nejen to. Projela jsem celý Aethér (naše členy od A do I) a s pár blogy se rozloučíme. Jde o blogy, které jsou zrušené. A pak je tady otázka blogerů, kteří se se svým blogem rozloučili. Tak se na to vrhneme.

Blogy, co nás opouští - zrušené:
1) Chiara Povera
Konec tohoto blogu mě docela mrzí, protože blog se mi zalíbil. Je to škoda - zrušeno.
2) appelez-moi eL
3) Barča
4) Besmena
5) Billie Jean
6) Harley Quinn

Opouští nás také Ewil (http://ewillian.blog.cz). Ewil ohlásila konec a na blogu nezbylo nic, než článek na rozloučenou. Takže nashledanou. Každopádně Ewil nepřestává s blogováním úplně, na blogu http://taylor-jocelyn.blog.cz zůstává stále spolupracovat s Ninsie.

Konec přišel také na blog Anne (http://anneworld.blog.cz). Anne si tady ale ponecháme, narozdíl od ewil zůstávají všechny články zachovány.
V následujících kontrolách vám pravděpodobně představíme Hřbitov - místo, kde budou odpočívat blogy lidí jako Anne, kteří nechali na opuštěném blogu svou tvorbu, a blogy tam přesuneme.

To by byl Aethér. jak to vypadá s blogery, kteří dostali měsíční lhůtu (která sic trvala déle, ale tak to už je jedno, za to můžu já), se dozvíte teď.

1) Sea/Geluška - http://ariwa-sea.blog.cz
Chválím Gelušku, která kdysi dostala lhltu za spoustu obrázků beze zdroje. Toto opravila, u obrázků zdroje či autoř jsou, tudíž vítej jako očištěná zpět. :)

Moje oblíbená blogerka Chloë také dostala lhůtu. Teda můžu říct, propracovat se jen čtvrtkou tvého archívu Chloë, je docela fuška. Takže, beru články s návštěvností, na tom jsme se dohodly, všimla jsem si, že u těch posledních se snažíš přidat víc toho smysluplného textu, takže jestli to tak půjde dál, beru. Ale co ty obrázky z roku 2008? všimla jsem si, že u některých je nově uvedený zdroj, to jsem ráda. Ale pořád jich je tam dost. Zkus Tineye.com. Chápu, že jsou to 3 roky staré obrázky od kdesi z počítače, beru i to, že tam máš spoustu tvé vlastní tvorby a bylo by škoda nebýt součástí Snílků. Takže dávám ti druhou výzvu na 1,5 týdne. Už jen proto, že i See byla lhůta prodloužena, tak aby to nebylo nefér. Pokud zdroje nemůžeš najít, tak nám napiš, my to vezmeme, ale posnaž se prosím.

A nyní přichází na řadu kontroly, o něž si Snílci požádali. :)

"Jsem jiná, ale v podstatě stejná..."
Jak napovídá název blogu, koníčkem Smyle je poezie. V rubrice Veršování toho najdete opravdu dost. Ale Smyle není jen básnířka, ale píše také povídky, občas fotí či kreslía je také velkou milovnicí Karla Kryla. A také úvahářka (Moc se mi líbí název rubriky "Že by ten chroust byl opravdu nesmrtelnej...?") a také budhistka přející si samostatnost Tibetu. Celkově na mě její blog působí klidným dojmem. Takové příjemné čtení na odpoledne.
Rozesmál mě popis u jedné své fotky
" Nejsem emo! Ale chci aby mi byla vidět jen polovina obličeje, jistota je jistota..." takže na jejím blogu si lze počíst, zapřemýšlet, zapislouchat se do karla Kryla a pobavit se.
Z hlediska kontroly nevidím žádný problém, to minimum nevlastních obrázků je ozdrojované a Smyle pouštím s platnou letenkou dál. :)
"Efríííííííít! Ne neútočí, jen existuje ( pssst, ale to samo o sobě je dost nebezpečné)."
Kdo by dnes aspoň trochu neslyšel či nečetl o démonce Agrrr, mající pěknou přezdívku? Ačkoliv hned záhlaví varuje, mě žádné "sexuálně explicitní slovní či obrazové materiály" nepohoršují. (To už víte, že ve skutečnosti jsou správci Klubu Snílků parta zvrhlíků? :D) Agrrr píše povídky (vypadá to, že tam budou úchylárny, když Iren touží po elfech :D), deníček zvaný Kecy v Kleci, kde najdeme i její postřehyči básničky, nevyhýbá se Tématu týdne a je vášnivou elefantistkou. (Nevíte, co je to elefantismus? → http://elefantismus.blog.cz).
Zde vřele mrkněte. :)
Problémy, na něž je kontrola zaměřená se nevyskytly, takže kontrola letenky i zavazadla v pořádku.

A jak na tom budeme s kontrolami dál? Čekají nás ještě dvě Velké - vol. 2 a 3, v nichž proberu další části našeho členstva, zkontrolujeme 2 přihlášené a jednu lhůtu (že Chloë?). Jeliož se nám seznam přihlášených krátí, těště se, že ve třetí Velké kontrole bude součástí kontrola namátková, takže se třeste vy, co víte o nesrovnalostech. Posvítíme si na vás na všecky.

Do budoucna nás pak budou čekat kontroly dle abecedy.
Jak se vám líbí blogy Smyle a agrrr? Nebo víte někdo, že blog těch, které jsem vyřadila z důvodu neexistence blogu fungují jinde? A co Hřbitov podle vás? Dobré/špatné?

Teď už kecy nechám na jindy, mějte se, pokračujte ve své blogové činnosti, ať vám nedojde fantazie a do příští kontroly zatím nashledanou.
Vaše časově zaneprázdněná Monica Otmili.

Vyhlášení soutěže: Navrhni signaturu pro povídku

25. května 2011 v 18:21 | Destinaetus |  Artium

Tak nám to uběhlo jako voda a je tu rozhodnutí. Nebudu zde imitovat žádné famfáry ani psát známé věty typu "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se." Na to už jsme snad trochu dál ne :)
Jen připomenu, že úkolem bylo vytvořit signaturu k povídce od Temnářky.

Photo - Květina

25. května 2011 v 8:00 | Sussanah - Amnestea |  Photo

Snílkové,
dnes tu pro vás mám krásnou letní fotku doplněnou o krásnou básničku =) Oboje nám poslala Amnestea z blogu amestea.blog.cz.

Představuje se vám Lanevra

24. května 2011 v 16:18 | Lanevra a Berenika |  Principia
Povídek do Principia příliš nechodí a já mám v e-mailové schránce, ve složce pro tuto rubriku, příspěvky až na jeden označené jako "zveřejněné" Tedy zeleně. Za tenhle článek děkujte Lanevře. Doteď se tu podobný neobjevil, ale věřím, že na spoustu z uvedených odkazů rádi kliknete. Je to zajímavé čtení.

Ave,
nemohu říct, že bych psala nějakým neobvyklým stylem (klasika, třetí osoba, minulý čas) nebo nějak extrémně zajímavě, přesto bych se nějak ráda zapojila. Jediné, co je u mě tak nějak zajímavé je, že se věnuji u nás neprobádaným fanfiction fandomům. A v nich případně i netradičním párům.

Photo - Skok

18. května 2011 v 8:00 | Sussanah - Papri ^^ |  Photo

Moji snílkové! =)
Dneska tu máme akční fotku od Papri ^^ z blogu http://hour.blog.cz/.
´
Ahoj! Slíbila jsem, že občas něco zajimavého pošlu :-)
Tohle je moje taková "umělecká fotka" v pohybu :D. Není to kýčovitá krajinka jako minule co se kupodivu mnoha lidem líbí, ale něco trochu jiného. Je to foceno mobilem, takže nic moc kvalita bohužel :-(
Měj se :-)


***
Chcete se s námi také podělit o nějaké fotky? Juk sem! =)

Lidské poupě od Dragell

16. května 2011 v 7:00 | Berenika a Dragell
Máme tu další příspěvek od Dragell - in-my-own.blog.cz - koutek.ic.cz
a jsem si jistá, že se vám bude líbit stejně jako mě.

Lidské poupě


Dusot koňský kopyt se hnal krajinou zahalenou v měsíční svit. Jako bílá labuť balancovala dívka v koňském sedle a kolem uší se jí proháněl vítr, cuchajíce jí tak něžné lokny barvy té nejsladší smetany. Zároveň jí však stíral drobné drahokamy, snad perly, které se jí koulely po hebké tváři. Ten čas byl pro ni bolestný a její šat bolestně trpěl s ní, když agresivní porost šípkového keře dral jeho jemnou krajku.
Dívka pevně drtila otěže ve svých křehkých rukou a z hrdla jí vyšel nelidský křik. Snad bolest tak vycházela z jejího těla, to trní, ty okovy, vše, co ji tak drásalo a svíralo. Avšak její věrný společník ulekl se výkřiku bezmocné bolesti, jeho hbité nohy a silná kopyta nezvládla terén. Jak baletka v divadle i on zabalancoval, však nezvládl sestavu svou a sladké lidské poupě zalehl pod sebou.


Šestnáctá vzducholoď se Snílky

15. května 2011 v 19:20 | Berenika & Nel-ly |  Aditum

NE - Nepřijímáme
ANO - Přijímáme, ale přihlas se do Repetitia
a s ANO už patříte k nám.

.


Photo - Sluníčko

11. května 2011 v 8:00 | Sussanah - Ayor |  Photo
Snílkové, dnes je tu fotka, která mi na mail přišla koncem února a bývala by byla lepší v tom únoru, bohužel pravidla jsou pravidla a kdo dřív pošle, ten jde dřív ven. Takže dneska si zavzpomínáme na mrazivé počasí (článek bude přednastaven a upřímně doufám, že v květnu budeme opravdu jenom vzpomínat =) ). Fotku poslala Ayor z blogu http://pour-toujours.blog.cz/.

Patnáctá vzducholoď se Snílky

9. května 2011 v 19:45 | Berenika |  Aditum
Jak jste si jistě všimli, Aditum tu dlouho nebylo. Není čas a proto jsme se rozhodli hodnotit dnes zase společně.

Někdy jsme se samozřejmě neshodli úplně přesně, takže barevně:
NE - Nepřijímáme
ANO - Přijímáme, ale přihlaš se do Repetitia
a s ANO už patříte k nám.

Rozhovor s Nel-ly a Venom*

9. května 2011 v 12:26 | Berenika, Nel-ly a Venom |  Principia
Dnes je tu zvláštní rozhovor... Musíte si na něj udělat názor samy a snažit se nevnímat to, jak se vymyká normálu. Pro mě je to nejlepší rozhovor jaký jsem zatím dělala. XD

První otázka pro Nel-ly
1. Začínáme zákeřnou otázkou. Proč jsi začala psát fan fiction?

Venom
Já fan fiction nepíšu :D

Nel-ly
‎"Otázka pro Nel-ly" =P
No, na fanfiction jsem narazila omylem a otevřelo mi to nový, rozšířený, svět Harryho Pottera a mě se to začalo líbit, jenže mě vždy napadlo něco navíc, co bych dodala..., a nebo prostě jiný konec příběhu, jeho další rozšíření - jak jsem si to domýšlela u většiny příběhů, které mě zaujaly. A Harry byl pro mě srdcovka, tak jsem to zkusila a ejhle… Už se vezu =)

2. Které z tvých dílek by jsi čtenářům nejvíce doporučila?

Venom
Dílek? Nejsem žádný spisovatel! :D Ale když už, tak si myslím, že by je mohly zaujmout zápisky z deníku, protože tam každý asi najde kousek sebe a takové ty běžné starosti, které máme společné. Jinak bych doporučila Paměti pana Joana, které v podstatě nepíšu já a důrazně varuji před Lady Top-InQou. Ber je prý nadšená z mého verše ve společné básni AK, já toto nadšení ovšem nesdílím.

Nel-ly
Co se mě týče - já Topinku doporučuju všemi deseti :) stále a neustále doporučuji Venom, aby jí přenechala celý blog, stala by se z ní "superstar".
Doporučit ze svých děl? Nevím, jestli jsem toho schopná… Všechno má "nejspíš" něco do sebe, ale jestli můžu pomyslným čtenářům něco doporučit: "Jdětě v rozcestnících odzadu, to co je na hoře je nejstarší a povětšinou příšerný - přesto to mám ráda."


Imaginarius - Osmá iluze

7. května 2011 v 18:00 | Venom |  Imaginarius


Zdravím Snílky.
Takže poprvé jsem tu s tím novým systémem :D


Photo - Housle

4. května 2011 v 8:00 | Sussanah - Tatra.nka |  Photo
Moji Snílkové! =)
Dneska vám představuju moc krásné fotky od Tatra.nky z blogu t-h-e--s-i-m-s-2.blog.cz.

Artium - Layout od Lastovičky

1. května 2011 v 6:00 | Lastovička |  Artium
+ Náhľad
+ Stiahnete si ho tak, že mi napíšete, na mail: thehostbetareading@gmail.com, že ho chcete. Napíšete mi doň link vášho blogu a ja vám odošlem link, kde si potom môžete stiahnuť všetky potrebné údaje a obrázky.
Tento lay považujem za najkrajší, aký som kedy spravila. Jednak to celkové rozvrhnutie a jednak som bola uchvátená z toho obrázku, ktorý vytvorila Enmi.

Ak sa vám toto dielo páči, tak si pozrite aj moje ďalšie výtvory alebo si odo mňa niečo objednať. Ja budem len rada. :)
Lastovička