Duben 2011

Hlasování v soutěži: Navrhni signaturu pro povídku

30. dubna 2011 v 15:38 | Destinaetus |  Artium

Po období přihlášek přišlo období hlasování. Děl se sešlo dá se říct dost. Přemýšlel jsem, jak vyřešit hlasování. Jestli použít stejný pricnip jako na canditě (dávání 3, 2 a 1 hlasu v anketách), ale nakonec jsem si řekl, že to nebudu nijak hrotit a šoupnu obyčejnou anketu :)
Soutěžící měli za úkol vytvořit signaturu k povídce od naší Temnářky, kterou najete ZDE
A nyní jejich výtvory. Nemusím snad připomínat, že soutěž je anonymní a navíc prosíky o hlas se trestají vyhazovem.

Imaginarius - Sedmá iluze

30. dubna 2011 v 15:07 | Destinaetus |  Imaginarius
Sedmá iluze se nám trochu opozdila, co se dá nadělat. Každopádně, alespon se nám sešlo více děl :)
A spolu se sedmou iluzí začíná i nové přidávání článků. Končíme s posíláním odkazů na mail a otevíráme Sbírku iluzí. Shodli jsme se, že je v podstatě jedno jestli odkazy posíláte na mail nebo na určené místo. Sbírka iluzí bude navíc aktuální. A co víc, nebude vám nic bránit, abyste napsali povídku i k nějaké předešlé iluzi. Tak tedy, jak bude vypadat Sbírka iluzí.

Photo - Indonesie

27. dubna 2011 v 8:00 | Sussanah & Nikolas |  Photo
Banner - Photo (úzký)
Dnešní fotku zaslala slečna Nikolas z blogu Nickii.blog.cz.

Creatio - Orchidej

26. dubna 2011 v 16:29 | Nel-ly |  Creatio
Milí Snílci,
už zase uplynulo pár dní, co tu bylo poslední Creatio (díky technickým problémům, ne kvůli nedostatku obrázků - za ně vám děkuji, jste krásně aktivní a kreativní) a je načase začít na novo a s pořádnou grácií. Dnes tu máme další kreativní a originální důkaz toho, jak talentované členy všech věkových skupin můžete v Libere najít.
Příspěvek nám zaslala Elleine.

Kdo se nebojí, nesmí do lesa od Daletth

22. dubna 2011 v 16:16 Principia

Již delší dobu mám v e-mailu tohle dílko, které rozhodně stojí za zveřejnění.
Příjemné počtení a nezapomeňte mi posílat svá literární dílka. Můžete k nim přiložit svou fotografii
nebo podobný medailonek, jaký zaslala Daletth.

Něco o Daletth

Autorka fantasy příběhů z několika rozličných světů, které sama stvořila a v nichž se můžeme setkat s více či méně známými a používanými postavami. Psaní se věnuje aktivně zhruba sedm let a všechna její dílka najdete pod stálou přezdívkou Daletth.
Na jejích stránkách, které jsou v chodu necelé dva roky, je souhrn veškeré její dosavadní tvorby. Najdete tam povídky z kategorie městské fantasy, hrdinské fantasy, romanticko-politicky laděný román nebo povídkovou sbírku s dnes poměrně oblíbenými protagonisty v podobě démonů a andělů. V poslední době je její tvorba trochu temněji laděná a zabývá se především nekromanty, černokněžníky a minotaury. Ti se vyskytují například v románu "Nevěsta císařství" nebo v novele "Mrtvá čarodějka".
Povídka "Kdo se nebojí, nesmí do lesa" patří mezi jedny z novějších děl. Není zařazena do žádného konkrétního světa a autorka by k ní chtěla říci jen jedno: "Povídka nebyla psána se záměrem stvořit hororový příběh, tak ji prosím nehodnoťte podle hororových měřítek…, jinak přeji příjemné počtení."

Odkazy na všechna zmiňovaná dílka:

UkázkaPhoto - Východ slunce

20. dubna 2011 v 8:00 | Sussanah & Alexandra Altaïrez Gryffin- Fox, okřídlená lištička |  Photo
Východ slunce nám poslala Alexandra Altaïrez Gryffin- Fox, okřídlená lištička z blogu http://gryfo-listicka.blog.cz.

Inventor - Ozdoby do vlasů

18. dubna 2011 v 8:00 | Sussanah & Papája |  Inventor

Moji Snílci, dnes mám pro vás návod, který nám poslala Papája (http://pajussska.blog.cz/).
´
Ahoj
chtěla bych se podělit o svůj výtvor, sponku do vlasů. Nejdřív jsem chtěla poslat návod na náramky přátelství, ale nebyla jsem dost rychlá. Dnes mě napadlo, že když už tedy v Inventoru návod na náramek máme, můžu poslat návod na různé ozdoby vytvořené touto technikou :)
Doufám, že je návod dost srozumitelný :D

Aurora - Konec patnáctého + zadání šestnáctého duelu

17. dubna 2011 v 20:00 | Šílená bruneta P |  Aurora
Ahoj Snílci!
Týden nám končí, ale přece jen něco přináší. A tím něčím je vyhlášení vítěze patnáctého duelu a zadání kola šestnáctého.
Téma na tento týden byla Dadaistická báseň - báseň, která nedává skoro žádný smysl. A naši dva soutěžící bojovali o vtipnější báseň. Duelu se zúčastnili Martin Maniaque a Veruce. A vy se teď můžete podívat, jak to dopadlo.


Aurora - Patnáctý duel

16. dubna 2011 v 9:00 | Šílená bruneta P |  Aurora
Zdravím, Snílci!
Můj druhý angínový týden mi rychle uběhl a máme zde sobotní Auroru a s ní i patnáctý duel. No, a co že bylo tentokrát za téma? Zadala jsem Dadaistickou báseň. Stačí, když rozstříháte článek na jednotlivá slova, a v takovém pořadí v jakém je vylosujete je budete dávat do "veršů". Výsledný efekt by měla být báseň. Nebo spíše "báseň" :D
Jediný požadavek který jsem měla byl, že pokud jste stříhali z jednoho článku, měl mít alespoň 6-8 řádků. A my zde budeme soutěžit o nejvtipnější báseň. Tak se na to podíváme. x)Kontrola dvanáctá

14. dubna 2011 v 19:41 | Monica Otmili |  Repetitio

Takže na řadě je další kontrola, tentokrát už po dvanácté. (Bohužel opožděná, ale promiňte nám prosím.) Nyní potěším někreté, protože aktuální kontrola nebyla ve znamení namátkových kontrol. Dnes se internetově seznámíme (nebo spíš zkontrolujeme; protože vězšina z vás se seznamovat nemusí) se třemi blogery, kteří si vystáli frontu na kontrolu. (Ách jo, tohle téma týdne je myslím to předminulé; no co, aspoň se dozvíte, jak dlouhá byla práce i čekání. :D) Ale ne, nebudu odbočovat. Jak si vedli Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri, Dark Angel a Chloë Noir, to se dozvíte právě teď. Nutno podotknout pro bystrá oka, ano, Chloë v kontrole předběhla, ale může za to předvčerejší zpráva (k dnešnímu datu to jsou 2 týdny) z jejího blogu a tak muselo být vymyšleno řešení. Ale dost už keců, tady jsou.

1) Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri - http://alfa-centauri.blog.cz
Monica Otmili tvrdí: Další snící Stvoření u nás. :) A co dělá toto Stvoření? Píše básně, kreslí (nejen) komixy. Některé básně mi přijdou až satiristické, co třeba Měchšec. (Ten je ale sakra parvdivej.) A také jsou tu fotky jako doplňky k básním. Takže tady to stojí také za návštěvu. (Ale to všeci víte, o Malém Stvoření jste určitě četli. :D) Člověk si nejen hezky počte, zamyslí se a taky se zasměje. Například otázka, zda má Bůh Zadek, mě dostala pomalu na zem smíchy. Kontrolní problémy nevidím. A chválím za pěknou upoutávku na své snění u nás. A určitě nejen u nás, Stvořeníčko z Alfa Centauri sní i jinde, je to vidět.
Moničin verdikt: Máš rádo vzducholodě? Ať už ano, či ne, s námi poletíš dál. Vzhůru k výšinám! :)


2) Dark Angel - http://nostalgia.blog.cz
Monica Otmili tvrdí: Prvně jsem si podle jména, které jsem vídávala myslela, že jde o někoho, kdo bude psát o gothice či něčem podobném, ale to už je minulost. No jo, neměla bych být tak poblázněná. Slash, drabble, poezie. Tady musel někdo makat, někdo s bohatou a (nejen) romantickou fantazií. :) Koneckonců nápis v záhlaví - Nostalgic dreams vypovídá o snění stejně jako díla. Tak si říkám, je to varování nutné? No totiž páprkrát jsem si přečetla i něco nepřípustného...:D (Ale pšt, ať se to nedozví maminka Nel-ly; a i kdyby nebude mi to mít za zlé, vy taky ne, že ne? ) A můžu všem romantikům a nehomofobům doporučit. problémy žádné nevidím, takže více se v tom hrabat nebudu.:)
Verdikt Moniky Otmy: Letu si užívej dál a taky dál piš ať prodloužíš seznam věrných čtenářů. :)

Monica Otmili tvrdí česky, protože její slovenčina je hrůza i přes svůj poloviční slovenský původ: Ha, můj oblíbený slovenský blog (nejen) o gothice! Takže mě málem trefilo, když jsem si přečetla článek Končím... A nastal zmatek co dál, když nám bloger, který byl právoplatným členem, přestane psát. Už jsme tě chtěli přesunout na Hřbitov (místo odpočinku a vzpomínek pro odešlé autory) a díky tomu jsi taky přeskočila část fronty. Nu což, vím, žes mi to zakázala říkat, ale Snílci nejsou holubník a oznámit to musím. S Chloë jsem se spojila a vyšlo na jevo, že jde o aprílový žert. :D (Teda ale zavařilo nám to!) Tudíž přesun na cintorín se nekoná. (Ty, jestli mi za pár dní napíšeš, že byl odchod myšlen vážně, tak mě trefí rovnou třikrát a cisterna mě bude uklízet ze silnice, kde se budu válet smíchy.) Ale dost blbostí, kontrola je na řadě. Fotky, Japonsko, gothic, tvorba - mangy, příběhy, kresby, návrhy... Tady si dala Chloë Noir pořádnou práci. Nejspíš proto si mě jako čtenářku si získala. :)
Prohrabat se starším archívem mi dalo pěkně zabrat. Ačkoliv patříš mezi mé oblíbené a určitě sníš, vidím v tvých začátcích neozdrojovanost. Je jasné, že hledat v Gothic fun každého autora blud je blbost, ale třeba v Bestiary jsem si všimla obrázků. Ovšem hlavním problémem nám (píšu i za The) přijdou články jen o návštěvnosti... Je fajn, udělat si takový zpravodajík, ale mě to přijde nějak holé, nic do sebe to nemá.
Verdikt Moniky Otmy: Ač to dělám velmi nerada, protože patříš k mým "Top blogerům," rozhodly jsem se s The, že ti dáme měsíční lhůtu na opravu. Pokud bys hodně trvala na stylu těch článků o návštěvnosti, můžeme se s tebou domluvit. Avšak lhůta platí.

Abych nezapomenula, někdo z vás si možná všimnul, že pod přihlašovací článek se nám do kontroly před časem přihlásil také Dancek. Kontrola ovšem neproběhla, protože zmíněný není našim členem. To se mi podařilo zjistit až po dodělání, ale co naplat. A omlouvám se, že se kontrola zase opozdila.

A určitě jste si všimli, že zde chybí verdikty naší The. The je nyní nemocná a v době tvorby kontroly se nacházela mimo naší republiku. Každopádně o této kontrole jsem spolu mluvily a příště se ůžete těšit i na její verdikty.

Jak se vám líbí tři kontrolované blogy? Ukřivdila jsem někomu z nich či jste našli něco, s čím by mohl být problém? Napiště nejen postřehy z kontroly, ale i ze samotných kontrolovaných blogů. Budu ráda.
Sněte s námi nadále, těšte se na namátkové i nenamátkové kontroly (jejichž vydávání se budeme snažit zrychlit).
Mějte se, Monica Otmili.

Inventor - Drátkováný přívěsek Narcis

14. dubna 2011 v 8:00 | Sussanah & Dragell |  Inventor

Moji snílci, mám z vás radost! =)
Dnes tu máme další moc pěkný návod od Dragell (in-my-own.blog.cz & koutek.ic.cz)

Photo - Makro

13. dubna 2011 v 8:00 | Sussanah & Sluzy |  Photo
Banner - Photo (úzký)
Jsem ráda, jak nám tahle rubrika krásně kvete =)
Další přispivatelkou je Sluzy z blogu rainbowmusic.blog.cz.

Inventor - Naušnice

12. dubna 2011 v 8:00 | Sussanah - Giornale |  Inventor

Po delší době tu máme jeden chlubící článek =)
Giornale z blogu http://giornale.blog.cz nám poslala fotky naušnic, které si sama udělala.


Creatio - Gerard Way

11. dubna 2011 v 8:00 | Nel-ly |  Creatio

Milí Snílci,
dnes tu máme další portrét a to od naší (dobře mé určitě) staré znamé princezny Mrs.Kakao z blogu: http://feel-the-romance.blog.cz/. Popravdě nemám tušení, o koho jde, ale jeho obličej už okamžitě poznávám, takže by bylo na čase zjistit si víc.
.


Imaginarius - Pátá iluze

10. dubna 2011 v 20:13 | Destinaetus |  Imaginarius

Dnes máme nějaké štěstí na eMka tak koukám :P Nebudu vás hudrovat, že jsou pouze dva příspěvky, sám procházím obdobím blogové stagnace a světlo tunelu je v nedohlednu (asi mě dřív zajede vlak :P). Takže chápu, že na vás přišlo jaro :)
Mám krapet zpoždění, takže do další iluze jsem dal jeden ze svých oblíbených. Snad to někoho evokuje :)

Odkazy na své články posílejte na mail klub.snilku@email.cz a jako předmět napište Imaginarius

Zadání patnáctého duelu

10. dubna 2011 v 18:38 | Šílená bruneta P |  Aurora
Moji milí Snílci!
Tak to vypadá, že zde s vámi budu opět trávit čas já, Bruneta. Naše milá Sussanah toho má hodně. K jejím dvěma rubrikám a práci v osobním životě jsem jí před časem hodila na hlavu i Auroru z důvodu učení na přijímací zkoušky, což ode mě nebylo moc hezké. Proto mě Suss poprosila, jestli bych se nemohla vrátit, a já s nadšením přikývla. Sice jsem si to ze začátku nechtěla připustit, ale moje malinké miminko Aurorka (xD) mi děsně chybělo.
Ale dost těch melancholických keců! S chutí se pustíme do práce, ne? =)