Březen 2011

Inventor - Zhudebněná poéma

31. března 2011 v 8:00 | Sussanah - Jaaja |  Inventor

Moji Snílkové!
Musím se přiznat, že si nejsem jistá tím, co je a co už není poéma, ale docela se mi to slovo líbí =) Tak jsem si dovolila ho použít jako název k dalšímu videu, které nám poslala Jaaja z blogu crazy-button.blog.cz.

Hudba čtyř ročních období od Temnářky

30. března 2011 v 11:57 Principia
Dnešní, již slibovaný příspěvek, nám poslala Tereza Matoušková alias Temnářka. Věřím, že jím budete stejně okouzleni jako já.


Hudba čtyř ročních období aneb Orfeus
JARO
Na listy sněženek budu ti verše psát
inkoustem z ospalků mrazivého rána,
pod kabát schovám si misku s medem,
hrdličce uloupím vábivý hlas.
Leč zpívat ti budu tichounce,
vždyť březňáci ještě spí.

Creatio - Západ slunce v Africe

30. března 2011 v 8:00 | Nel-ly |  Creatio

Milí Snílci,
nastal čas na další Creatio. Tentokrát vám přínáším příspěvek od velice mladé a nadané autorky - Taychi z blogu http://cinis.blog.cz.

Photo - Východ slunce

30. března 2011 v 8:00 | Sussanah & Dragita |  Photo
Banner - Photo (úzký)
Dalším přispivatelem, respektive přispivatelkou, je Dragita z blogu http://dragg.blog.cz/.

Aurora - hlasujte! =)

29. března 2011 v 19:28 | Sussanah |  Aurora

Moji snílkové!
Konečně je jasný vítěz dvanáctého duelu! =)

Creatio - Zátiší

29. března 2011 v 8:00 | Nel-ly |  Creatio

Zdravím Snílky a přináším vám, v pořadí už několikáté, zátiší. Je krásné vidět, jak se dá podobný námět zpracovat hned několika originálními a kreativními způsoby. Tentokrát pro mě nastalo menší dilema, protože blog http://zaffety.blog.cz/ patří hned dvěma skvělým a nadaným dívkám, ale autorka obrázku se mi do mailu nepodepsala. Proto tímto, alespoň prozatím, děkuji celému blogu za jejich příspěvek.

Inventor - Sešit

28. března 2011 v 8:00 | Sussanah - Tajemná M |  Inventor

Moji snílci,
Inventor se nám krásně zaplňuje a dnes vám přináším návod na sešit od Tajemná M z blogu martina-p.blog.cz.


Aurora - zadání kola třináctého

27. března 2011 v 22:17 | Sussanah |  Aurora

Moji snílci!
Dnes vám přináším vyhlášení dvanáctého kola. Zadáním bylo napsat povídku, s těmito podmínkami:
- Povídka buďto začne romanticky a skončí depresivně, nebo obráceně.
- Povídka musí mít alespoň dvě stránky ve wordu.
- Povídka musí obsahovat stopu násilí.
V duelu se utkaly Fantaghira a CC. A vítězkou se nakonec stala...

Design nebo Desing

27. března 2011 v 20:12 | Lord Destinaetus |  Artium

Milá snílkovská dítka,
dnes vám osvětlím malou terminologii, jelikož mám jenom jedny nervy. Jaký je rozdíl mezi slovy "layout, design" a "lay-out, desing". Vysvětlím vám to na malém příkladu.
Představte si Louvre, Colosseum nebo Pantheon a vedle toho třeba Kaplického knihovnu. Louvre je layout a design, kdežto Kaplický je lay-out a desing. Tajemství není v tom, že by Kaplický byl nějak modernější. Louvre je krásný. Kaplický je kupa blitek, která si hraje na něco lepšího.
Doufám, že jste pochopili, co se vám snažím říct. Když mluvíte s někým, kdo dané problematice rozumí a řeknete mu nějakou zkomoleninu daných slov, tak vás chtě nechtě automaticky řadí do složky ignorantů.
Děkuji za váš čas :P

Kontrola jedenáctá

27. března 2011 v 18:06 | Monica Otmili & The |  Repetitio

Tak vás opět vítáme u dalšího Repetitia. Máme tady takovou mixovanou kontrolu - tedy z části i namátkovou (tím tedy připomínáme, že aktuálnost namátkových kontrol je pořád platná, ovšem nic oznámit do předu nejde - na kilometry daleko nejsou mraky vidět ať už jsou zelené, oranžové, nebo červené). Asi jste si všimli, že se poslední (asi) týden a půl s Repetitiem tak trošku stávkovalo. Ne, nezasáhla nás žádná počítačová či jiná krize, ale ten prevít Nedostatek času. Každopádně to už je za námi a před námi leží známý-neznámý, už jedenáctý mrak nesoucí název kontrola. Jak si s letenkami vedli tři blogeři, to se dozvíte za chvíli.

1) Okurkový krém - http://okurkovykrem.blog.cz
Monica Otmili tvrdí: Jak vidím, tady má blog působit vtipně, tím, že se tam sice každý den objeví něco nového. Většinou je to otázka ze života autorky nebo "článek" na dva řádky. A takhle by to asi nešlo. Snílkovsky to nevidím. Jde nám o kreativitu a otázky dokáže klást každý. Ani nám to nedá práci. Takže tady snad ani nebudu dlouho psát, vše je v krátkosti vyjádřeno. Škoda, že i tvé články jsou tak krátké.
Thein rychloverdikt: Měj se krásně, loučím se.
Verdikt z pohledu Moniky Otmy: Kdyby se zapracovalo, něco by se asi vyklubalo, ale takhle mi v hlavě svítí červený majáček. Bohužel.
2) Chiara Povera - http://chiaradiary.blog.cz
Monica Otmili tvrdí: Chiaru jsem před kontrolou moc neznala. teď mi ale dochází, že u nás Snílků je skutenčně oprávněně. Vidím spousta povídek, některé i na pokračování, poezii, dokonce i Téma týdne je pojato povídkově/ příběhově, takže tady musí mít někdo obrovskou fantazii. takže co se týče snílkovské stránky, tak vidím všechno v pořádku. A co věci autorství? je hodně málo lidí, kteří si dovolí zkopírovat básničku či povídku. A Chiara mezi ně určitě nepatří, jinak by nebyla přijata. Tady je kreativní, mladá (soudím) autorka. Takže těš se z letu a do budoucna přeju i za The hodně inspirací. :)
Thein rychloverdikt: Zelená.
Verdikt z pohledu Moniky Otmy: Jak už jsem napsala, užívej si letu. Semafor svítí barvou trávy. :)
-
Monica Otmili tvrdí: Přečetla jsem si, že blog byl založen hlavně pro výlevové články. Některé z nich skutečně chápu, ale nebudu nic prozrazovat, má-li někdo zájem vědět, hupky hup se mrknout Majdě na blog. Avšak je vidět, že fantazie dalí mladé autorky se rozjela. Přibyly básničky, povídku, fotky a názory. Takže blog nabral vlastní směr. A když někdo píše básničky, musí mít fantazii, kterou tady vidím. A fantazie je určitý druh snění, nebo snad ne? Podle mě tedy je. Moje (polo)bystré oko nezaregistrovalo červené skvrny, jen jeden neozdrojovaný obrázek s origami jeřábem. Ale pro jednu švestku se nestřílí, a to se rovná žádnému problému. Tudíž sni si s námi stále dál, jednou uvidíme, jak vysoko vyletíš. Namířeno máš dobře, už jen se trefit. :)
Thein rychloverdikt: Zůstáváš, tak užívej vzducholodí dobře.
Verdikt z pohledu Moniky Otmy: Na jaře se začíná všechno zelenat, já už chodím ven v tričku.
-
Dnešní kontrola dopadla tedy celkem dobře. Bohužel ne pro Okurkový krém - ale jak už bylo kdysi psáno, tady není holubník. Za neautorskost se platí. Za nesnílkovství taky.
Tak, ale stojí za zmínku, proč Theiny poznámky se v této kontrole zúžily na pouhé verdikty a dokonce vaše milovaná správkyně nehledala všude chybu. Je to prostě tak - s jedovatou čarodějnicí se můžete na týden rozloučit, což znamená, že i tu další kontrolu bude psát hlavně Monica Otmili. Já, tedy The, se strašně moc omlouvám, ale vůbec jsem to nestihla a dopsat k tomu odstavec o tom, co si o blogu myslím? Nad moje síly, za chvíli vyrážím. Takže moji milí, užívejte si tu beze mě, ale nebojte, já se zase brzo vrátím. A přenechávám slovo Monice :)
A já teda myslím, že už to tu bylo vše řečeno. Pauzu zkusím brzo dohnat. :)
Chcete-li se přihlásit, tak prosím pod informační článek, který v rubrice Repetitio najdete (nemůžu si vybavit odkaz, pardon). Ještě chci připomenout, že namátkové kontroly stále platí, takže ať tady nemáme černé pasažéry, ono se na ně stejně přijde.
Mějte se,
Monica Otmili & The

Creatio - Malba na tělo

27. března 2011 v 8:00 | Nel-ly |  Creatio

Milí Snílci,
jak všichni dobře víte, Klub snílků má svoji rubriku "Photo", ale dnes jde o fotky ukazující umění - kreativní umění, s kterým se ne všichni máme šanci setkat.
Dragell z blogu in-my-own.blog.cz nám poslala odkazy na dvě fotky, ale v galerii na svých stránkách jich má víc a já věřím, že vás všechny malba na tělo zaujme tolik, jako mě.

Soutěž: Navrhni signaturu pro povídku

26. března 2011 v 19:15 | Destinaetus |  Artium

Jak jsem slíbil, je to tu.
V zadání první soutěže bude, abyste vytvořili signaturu pro povídku (někteří to označují za banner). Je jen na vás, jak si s ní dáte záležet, ale měla by se vztahovat k povídce. Proto si ji prosím nejdřív přečtěte :D Za poskytnutou povídku děkujte Temnářce, které i já děkuji za pomoc :) Počítal jsem i s tím, že někdo není graficky zdatný, proto jsem pro vás našel pár návodů, které by vám mohli pomoci.
Návody jak vytvořit efekty, jak pracovat se světlem a pomoc s písmem. A Venom tvrdí, že se jí zalíbil i web Justgraphic, takže se i tam můžete porozhlédnout :D
Pokud nemáte Photoshop, tak si můžete legálně stáhnout portable verzi přes torrent ZDE. Případné dotazy směřujte na Venouška :D
A abyste věděli co to ta signatura vůbec je, tak jsem pro vás udělal jednu jako ukázku:
A zde animovaná:


Pravidla:
+ Každý soutěžící smí poslat libovolný počet signatur
+ Soutěžní anketa bude anonymní a ani vy nesmíte prozradit, čí práce je vaše. (Abychom se vyhnuli hlasům díky sympatiím)
+ ZÚČASTNIT SE MOHOU I LIDI MIMO KLUB SNÍLKŮ. Je mi jasné, že tu není tolik grafiků, proto budeme otevření veřejnosti :)

Podmínky:
+ Rozměry musí být 400x120 pixelů
+ Musí se tématicky vztahovat k povídce
+ Výherní signatura bude plně k dispozici autorce povídky

Průběh soutěže:
+ Práce zasílejte na klubový mail klub.snilku@email.cz. Do předmětu napište Artium-soutěž a zašlete mi svou práci.
+ Uzávěrka soutěže je do 30.4. (to je podle mě času až až)
+ O výherci se bude rozhodovat v anketě, která bude trvat jeden týden.

Povídka od Temnářky ZDE

Dodatek: Pozdě mi došlo, jak je neštastné použít signaturu Emilie Autumn jako příklad u povídky, kde je jméno Emílie :D Emilie Autumn je zpěvačka. S Emílií v povídce nemá žádnou spojitost :D

Třetí výdej palubních lístků

26. března 2011 v 19:05 | Destinaetus |  Aditum
Jste si počkali že? :D No, první část snílků byla hotova ve stejný den jako předešlá vzducholoď, ale nebylo dost lidí. A když jsem si dal pauzu minimálně 2 týdny, tak se naopak nakupilo až moc lidí. Nyní je v anketách 12 snílků. Snad si najdete čas je všechny projít a zahlasovat :)

Imaginarius - Třetí iluze

26. března 2011 v 18:06 | Destinaetus |  Imaginarius
Příběhy o druhých iluzích

Banner - Imaginarius (úzký)

Venomkovi se výběr pěkně dařil, dnes jsem si něco přichystal já. Tak nějak jsem nevěděl který vybrat, doufám že vás tedy něco napadne. A jelikož nevím jakou omáčku okolo napsat tak mlčím a nechám vás psát :)
Odkazy na své články posílejte na mail klub.snilku@email.cz a jako předmět napište Imaginarius


The Heart of Everything by FrozenStarRo

Aurora - Dvanáctý duel

26. března 2011 v 11:02 | Sussanah |  Aurora

Moji snílci!
Dnes mám svou premieru jako skutečný autor (respektive redaktor, autoři jste vy!), ne jen jako zástupce. Držte mi teda palce, ať mi to jde stejně dobře, jako to šlo Brunetě! =) Která vám tímto vzkazuje, že jí budete děsně chybět! A třeba se k nám ještě někdy vrátí. Teď jí čekají přijímačky na gympl, tak jí budeme společně držet palce a přát stěstí! =)
A abych se dlouho nevykecávala, povídky, které se zúčastní duelu, najdete pod perexem.

Creatio - Modly slovanských bohů

25. března 2011 v 8:00 | Nel-ly |  Creatio

Milí Snílci,
znovu vám přinášíme ukázku vašeho umění. A znovu jde o něco nového a nápaditého, na co bychom (nebo já určitě) jen tak nenerazili. Obrázek nám zaslala Veruce z blogu http://blog.veruce.cz/

Inventor - Loli sponka

24. března 2011 v 8:00 | Sussanah - Chloë Noir |  Inventor

Milí Snílkové!
Dneska tu máme nápad na sponku do vlasů =) Poslala nám ho Chloë Noir z blogu sinister-death.blog.cz.

Photo - Lustr

23. března 2011 v 8:00 | Sussanah & Barča |  Photo
Banner - Photo (úzký)
O dnešní fotky se s námi podělila Barča z blogu http://barca-goldmannova.blog.cz/.