Aditum aneb kdo je hoden, nechť vstoupí

28. prosince 2010 v 19:08 | Destinaetus (léta Páně 2015 editováno M. Phoenix do modernější podoby) |  Aditum
Banner - Aditum (tlustý)

Obyvatelé internetové galaxie, nastražte uši!

Jsme klub pro snílky a kreativní blogery a vítáme proto každou novou duši, která umí přemýšlet, doufat, tvořit a fantazírovat.

Co do tématu blogu, bereme všechno - básníky, písaře, malíře, kreslíře, fotografy, chovatele, cestovatele i deníčkáře - žádné zaměření nám není cizí, jen pokud ve vás dokážeme vidět opravdového snílka a taky poctivého, slušného a zajímavého blogera, neb to k tomu rovněž patří ;)

Co žádáme? (aneb Ideální kandidát):

 1. Je samozřejmě snílek a je to na něm a jeho blogu aspoň trochu znát.
 2. Má zájem účastnit se klubového dění, jelikož hlavně o tom to tu celé je - jsme komunita, zájmový kroužek, chcete-li. Nejsme tu pro sbírání blogových odznáčků, ale jeden pro druhého, pro inspiraci a potěchu všem smyslům i duši.
 3. Je slušný a umí se slušně chovat i k ostatním snílkům.
 4. Je poctivý bloger, tedy převážně (ne-li kompletně) autorský, a když už je mu třeba nějaké té cizí tvorby, tak ji řádně ozdrojuje.
 5. Jeho blog stojí aspoň trochu za zhlédnutí. Hledáme zajímavé, talentované duše, u nichž je radost si počíst nebo pokoukat na něco pěkného. Občasný prostý výlev duše či nervů ujede každému, ale pro našeho řádného snílka by mělo být pravidlem, že jeho články jsou povětšinou "vo něčom" a dokážou zaujmout.
 6. Před přihlášením se do KS si přečte také naše nově sesumírované zlobišárny a ujistí se, že splňuje všechny podmínky. Není jich mnoho a na jejich dodržení nám záleží, proto se chceme ujistit, že přijímáme někoho, kdo je respektuje ;)
Nechceme nikoho svazovat, rozletu kreativity se meze nekladou a čím zajímavější troškou do mlýna přispějete, tím líp. Není nutné psát články rychlostí světla, ale blogery neaktivní déle než tři měsíce, si proklepneme v Repetitiu, aby se nám tu z toho nestala vývěska odpadlých dušiček s články na téma "nemám co psát", "nemám vůbec čas na blog" a "poraďte, co byste tu chtěli číst".

Cizí obrázky samozřejmě smíte v rozumné míře používat, avšak dbejte prosím vždy na řádné ozdrojování (chceme konkrétního autora nebo konkrétní url stránky, kde se nachází originál, ne "google" nebo nedejbože "internet"). Designy od grafiků jsou samozřejmě povoleny - pokud chcete pěkný blog a nejste zruční, proč vám v tom bránit. Krášlit menu a články avatary a stampy je též povoleno, ale nic se nemá přehánět a platí tu stejná pravidla jako u ostatních obrázků. Snít můžete nejen na blog.cz, ale i na jakékoli jiné platformě, nejsme pro blog.cz výluční a vítáme blogery ze všech koutů blogosféry.

Co nabízíme?

 1. Přátelskou komunitu, do níž můžete patřit. Celá kupa dalších blogerů snílků se na vás těší a je zvědavá, co můžete přinést do společného košíku právě vy!
 2. Možnost účastnit se klubového dění, samozřejmě - posílat své výtvory, kresby, fotografie, psané záležitosti atd. do kreativních rubrik a lovit bludišťáky a další odměny.
 3. Možnost seberealizace zapojením do správy klubu - máte nápad na nějakou zajímavou novou rubriku nebo chcete přiložit ruku k dílu pomocí s nějakou stávající? Pomocníky vždycky přivítáme, stejně jako jakoukoli radu, tip či nápad. Máme uši nastražené 24/7.
 4. Klubovou ikonku, kterou si můžete umístit na blog a pochlubit se tím, že někam patříte.
 5. Až se bude opět konat snílkovský sraz naživo, budete vřele vítáni.
Pokud jste dočetli až sem a usoudili, že na naše podmínky můžete přistoupit a chcete být členem, pak směle pište do komentáře:

1) jméno nebo přezdívku,
2) adresu Vašeho blogu,
3) váš e-mail,
4) proč si myslíte, že k nám patříte?

(první tři body nemusíte vypisovat zvlášť, pokud je máte vyplněné už v samotném formuláři komentáře ;))

Jak vypadá přijímání?

Přijímací články neboli vzducholodě vylétají pravidelně každý měsíc (jsou-li v Aditu zájemci). Pokud usoudíme, že jste jasnými a ukázkovými Snílky, přijmeme vás hned a bez reptání. Pokud dojdeme k závěru, že nejste, dostanete pomyslnou červenou, vždy s jasným odůvodněním a možností se odvolat či jinak vyjádřit. O všem nejistém se mohou ostatní členové vyjádřit v anketě. Nechť promluví hlas lidu! :)

Některé přihlášky nám systém vyhodnotí jako spam a skryje je před veřejností, ale nebojte, v administraci je vidíme všechny a nikdo nám neunikne.

Vyřízené přihlášky mažeme.

A ještě jedna důležitá poznámka na závěr: Tento klub bereme jako zábavu a ne jako své životní poslání, proto omluvte případný výpadek aktivity. Děláme to pouze ve svém volnu a z vlastní vůle, nikdo nás za to neplatí a ne vždycky je toho času tolik, kolik bychom si přáli. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás ;)

Zaujali jsme vás a nechcete o nic dalšího přijít? Sledujte nás na Facebooku a Bloglovinu! Pro bližší kontakty navštivte sekci Správci.


 

91 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Illienel Illienel | E-mail | Web | 14. února 2018 v 18:40 | Reagovat

Poslušně hlásím, že po roční neaktivitě na mém osobním blogu se znovu vracím, tvořím, začínám zveřejňovat články a moc ráda bych se znovu účastnila i klubového dění. Zkrátka...ráda bych zpátky do Klubu snílků (po kterém se mi ani za celý ten rok nepřestalo stýskat). Vezmete mě, prosím, zpátky?

2 m. m. | E-mail | Web | 21. února 2018 v 9:27 | Reagovat

[1]: ;)

3 Lucy Lucy | E-mail | Web | 25. března 2018 v 10:33 | Reagovat

Ahoj, s blogováním teprve začínám, ale koncept Klubu snílků, o kterém jsem se dozvěděla od kamarádky, je mi blízký. (Stejně jako design stránky, připomíná mi moje oblíbené verneovky a steampunk!) Chtěla bych se proto zkusit přihlásit mezi snové vzduchoplavce :) - pokud se mezi vámi pro můj blog najde místo, budu ráda.

4 Surly Surly | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 0:46 | Reagovat

4. proč si myslíte, že k nám patříte?

Ťažká otázka. Necítim sa tak ako to predpisuje definícia nonstop zasneného snílka. Azda náhly, nedomyslený popud spôsobil, že mi napadlo zistiť odpoveď na otázku, ktorá by v mojom prípade mohla znieť: Patříte k nám?

Ďalším plusom (alebo kolíkom do rakvy) je, že preskúmanie môjho blogu nepotrvá dlho.

5 Surly Surly | Web | 11. června 2018 v 15:25 | Reagovat

Dobrý deň,
hovorila som si, že počkám až sa klub oživí. Potom som si po posledných článkoch povedala, že počkám. Stále však nič. Od kedy sme podávali prihlášku už dve články v Repetitiu boli publikované no ani jedna vzducholoď.

Povedala by som, že len čakáte až sa niekto ešte prihlási. Preto nerozumiem, že pred tým mohla vyjsť vzducholoď s 1 účastníkom a teraz nemôže s 2. No aj v tomto prípade by sa aspoň do podmienok prijatia patrilo doplniť, že vzducholoď sa uverejní až keď sa do klubu prihlási x blogerov.

Dlho mi navyše nebolo jasné či je klub aktívny, nijaké oznámenie no ani aktivita. Potom ma z omylu vyviedli posledné články.
No stále mi nie je jasné či sa naberajú noví členovia.

Pointou môjho komentáru na margo (Imaginarius daj aby som sa mýlila) dožívajúceho klubu však nemal byť hate. Len fakt, že som si uvedomila, že sa nestotožňujem s filozofiou klubu, ktorá diktuje aktivitu, vylučuje v Repetitiu v prípade neaktivity, neohlásenia budúcej neaktivity, či nereagovanie na emaily. Pritom však niektorí správcovia idú podobným ak nie rovnakym príkladom. Chápem, že je to dobrovoľná aktivita na úkor volného času. A možno niektorí z adminov majú rušné obdobie. No to sa netýka blogerov? Oni nemôžu mať iné blogerské projekty rozbehnuté než vlastný blog? Iste kto by chcel mať za klub skladisko mŕtvych url. No poslednú dobu vylučovať niekoho za niečo do čoho aj správcovstvo spadá je proti mojmu presvedčeniu.
Preto ruším svoju žiadosť o členstvo.

(Plus čisto zo špekulácie: za predpokladu že prijímate členov a za predpokladu, že sa raz do klubu dostanem, z neho budem vyhodená lebo napr sa cez letne prázdniny nedostanem na net? Navyše ma vyhodí poloneaktívny klub?)

Zároveň nechápem. Prečo sa klub viac nepropaguje? Je to strasná škoda. Nešlo by sa dohodnúť s #netuším ktojeadminomblog.cz alebo blogosvet, poslať im upútací článoček, či by ho za určitých podmienok neuverejnili?
Alebo sa znížiť k nejakej fb, instagram zdieľacej súťaži medzi členmi aby sa rozniesla informácia o klube? Trochu mám pocit, že málo ľudí vie o klube. Resp. menej než by malo. Alebo aj prijať z členov niekoho zodpovedného za "marketing" klubu. Rozhodiť siete aj medzi autormi iných tém než knižný alebo literárni blogeri? Hlavne aby zdrojovali. Aj beauty, fitness bloger môže mať myšlienky hodné pekných úvah.
Možno sa mýlim no na prvý pohľad to vyzerá ako by ten čo nie je krutoprísny snílek, autor blogu literárneho, knižného či výtvarného blogu, tak tam nepatrí. V tom prípade totiž ani ja nemam klubu čo ponuknuť a moje rozhodnutie je teda oprávnené.
Proste rozmanitosť. Ale čo ja o tom viem. Som len niekto koho mrzí ako to s klubmi vo všeobecnosti vypadá a to, že my blogeri sme väčšmi zaneprázdnení dokumentovaním života v ktorom sme nič nedosiahli, než aby sme sa zapájali do komunity len tak z čírej zábavy ako kedysi. Proste akoby sme už nechceli komunitu ale obdivovateľov. Dúfala som, že KS bude tá vytúžena výnimka.
Ospravedlňujem sa za chyby. Nie je to pokus o znevažovanie, len píšem za pochodu na mobile.

6 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | Neděle v 22:21 | Reagovat

Sakra, komentář mi spadl do spamu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama