Prosinec 2010

Téma Týdne

31. prosince 2010 v 19:08 | Babe |  Téma týdne

BTT
Hah! Zdravím všichni snící!
Dostalo jsem zde za úkol vyhlašovat téma na týden. Platí to jen pro sem, tak jestli vaším můzám unikly nápady co psát a Téma týdne na Srdci blogu je už moc okoukané, proč nevyužít to, co vám budu nutit? :D. Chtělo bych to začat tak, že bych to prostě, asi v pondělí, vyhlásilo, a ten, kdo by na to něco napsal by mi mohl do komentářů uvést odkaz, a já bych je potom někde odkazovalo, zatím není rozhodnuté kde, to se domluví ;). Ng? :). Snad souhlas. Jsem Babe, abyste věděli, můj blog, je Má magie, a lituji, že jsem mu před třemi léty dalo anglický název.
Tak pápá :).Doplnění: máme tu pár novinek. O rubriku se společně s Babe stará ještě Lenny z blogu Moje zahrádka. Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo námět (třeba jste vymysleli nové téma, na které byste chtěli někdy v buducnu psát), napište nejlépe pod aktuální článek nebo na klubový meil klub.snilku(a)email.cz, předmět TT. Popřípadě si nás můžete zkusit odchytit na FB nebo na Skypu, pokud nás znáte :)
Nové téma vyhlašujeme vždycky v neděli nad ránem, odkazy na svoje výtvory prosím posílejte do sobotní půlnoci přímo pod aktuální článek.
Můžete poslat i víc než jenom jedno dílko, a můžete něco vytvořit i na téma, které už proběhlo. Dodatečně vás k němu přiřadíme. Forma je libovolná, pište úvahy, povídky, básničky, malujte, foťte, jak je libo.
A ještě něco: každého, kdo něco vytvořil, určitě potěší, když si jeho dílko přečtete nebo prohlédnete a napíšete do komentářů svůj názor... Tvoříte totiž pro sebe navzájem...

Tak vám přejeme hodně inspirace a spokojené čtenáře

Lenny a Babe

Creatio

31. prosince 2010 v 17:59 | LadyDariel; Zdeňka M. |  Creatio
Creatio - místo pro všechny výtvraně nadané Snílky...

Praepositio

31. prosince 2010 v 17:48 | Temnářka |  Praepositio

Praepositio


V této rubrice se budou objevovat rozhovory se zajímavými členy Klubu Snílků. Pokud si myslíte, že máte světu co sdělit, ozvěte se mi na mail, tetka Temnářka vás vyzpovídá.

Zašlete mi, prosím...
Krátké info o sobě a ukázku své tvorby. Stačí kupříkladu jeden odstavec textu a obrázek, rozhovor to oživí.
Nezapomeňte připsat adresu svého blogu!
Do předmětu napište "rozhovor".

Na co se budu ptát?
Na blog, vaši tvorbu a názory. Otázky budu tvořit blogerovi na míru.

Kontakt:
mail: terezamatouskova@post.cz
facebook: http://www.facebook.com/temnarka


Těším se,
Temnářka (www.temnarka.blog.cz)

Inventor - Prologus

31. prosince 2010 v 17:00 | Sussanah de Silva |  Inventor
Moji milí Snílkové!

Nezáleží na tom, jak moc jste zruční, kolik jste toho už vytvořili, nebo jaké používáte techniky. Tato rubrika je tu pro vás! =)
Ať už ovládáte háčkování, pletení, scrapbook, wire wrapping, tiffany, kaligramy, kaligrafii, zajímavou úpravu fotek...

Prostě pokud umíte něco, o co se rádi podělíte, napište mi na email

klub.snilku@email.cz - předmět Inventor.

Pokud nevíte jistě, že váš příspěvek se hodí právě do Inventoru, přečtěte si tento článek, třeba vám pomůže =)

Principia [ÚVODNÍ ČLÁNEK]

30. prosince 2010 v 18:10 | Berenika |  Principia
Principia je rubrika pro všechny, kteří si oblíbili psaní.
Najdete v ní ukázky z delších děl, povídky nebo novely těch, kteří si přejí být spisovateli a sonety, limeriky i volné verše našich mladých básníků, kteří by jednou rádi viděli své básně v knižní podobě. Mimo jiné občas bývají zveřejněny rozhovory s těmito autory. Objevit se ale můžou také návody, jak psát nebo popisy jednotlivých žánrů pro prózu či figur pro poezii. Zkrátka cokoli, co má něco společného s písmenky, slovy a větami zapsanými do srdce Snílků.

BÁSNĚNÁVODYOSTATNÍPOVÍDKYROZHOVORYUKÁZKY Z DÍLA

- Mil


* Některé názvy bylo třeba zkrátit, aby se vešly do tabulky
** Autory zveřejněných děl naleznete po kliknutí v celých článcích

Své články nám můžete posílat na e-amil Klub.snilku@email.cz, do předmětu zadejte "Principia."

Těším se na vaše příspěvky,
Berenika, správkyně Principia
.


Poznámka, březen 2016: Aktuální správkyní Principie je Dragilia, článek jsme však z úcty ponechali v původním znění ;)

Aditum aneb kdo je hoden, nechť vstoupí

28. prosince 2010 v 19:08 | Destinaetus (léta Páně 2015 editováno M. Phoenix do modernější podoby) |  Aditum
Banner - Aditum (tlustý)

Obyvatelé internetové galaxie, nastražte uši!

Jsme klub pro snílky a kreativní blogery a vítáme proto každou novou duši, která umí přemýšlet, doufat, tvořit a fantazírovat.

Co do tématu blogu, bereme všechno - básníky, písaře, malíře, kreslíře, fotografy, chovatele, cestovatele i deníčkáře - žádné zaměření nám není cizí, jen pokud ve vás dokážeme vidět opravdového snílka a taky poctivého, slušného a zajímavého blogera, neb to k tomu rovněž patří ;)

Co žádáme? (aneb Ideální kandidát):

 1. Je samozřejmě snílek a je to na něm a jeho blogu aspoň trochu znát.
 2. Má zájem účastnit se klubového dění, jelikož hlavně o tom to tu celé je - jsme komunita, zájmový kroužek, chcete-li. Nejsme tu pro sbírání blogových odznáčků, ale jeden pro druhého, pro inspiraci a potěchu všem smyslům i duši.
 3. Je slušný a umí se slušně chovat i k ostatním snílkům.
 4. Je poctivý bloger, tedy převážně (ne-li kompletně) autorský, a když už je mu třeba nějaké té cizí tvorby, tak ji řádně ozdrojuje.
 5. Jeho blog stojí aspoň trochu za zhlédnutí. Hledáme zajímavé, talentované duše, u nichž je radost si počíst nebo pokoukat na něco pěkného. Občasný prostý výlev duše či nervů ujede každému, ale pro našeho řádného snílka by mělo být pravidlem, že jeho články jsou povětšinou "vo něčom" a dokážou zaujmout.
 6. Před přihlášením se do KS si přečte také naše nově sesumírované zlobišárny a ujistí se, že splňuje všechny podmínky. Není jich mnoho a na jejich dodržení nám záleží, proto se chceme ujistit, že přijímáme někoho, kdo je respektuje ;)
Nechceme nikoho svazovat, rozletu kreativity se meze nekladou a čím zajímavější troškou do mlýna přispějete, tím líp. Není nutné psát články rychlostí světla, ale blogery neaktivní déle než tři měsíce, si proklepneme v Repetitiu, aby se nám tu z toho nestala vývěska odpadlých dušiček s články na téma "nemám co psát", "nemám vůbec čas na blog" a "poraďte, co byste tu chtěli číst".

Cizí obrázky samozřejmě smíte v rozumné míře používat, avšak dbejte prosím vždy na řádné ozdrojování (chceme konkrétního autora nebo konkrétní url stránky, kde se nachází originál, ne "google" nebo nedejbože "internet"). Designy od grafiků jsou samozřejmě povoleny - pokud chcete pěkný blog a nejste zruční, proč vám v tom bránit. Krášlit menu a články avatary a stampy je též povoleno, ale nic se nemá přehánět a platí tu stejná pravidla jako u ostatních obrázků. Snít můžete nejen na blog.cz, ale i na jakékoli jiné platformě, nejsme pro blog.cz výluční a vítáme blogery ze všech koutů blogosféry.

Co nabízíme?

 1. Přátelskou komunitu, do níž můžete patřit. Celá kupa dalších blogerů snílků se na vás těší a je zvědavá, co můžete přinést do společného košíku právě vy!
 2. Možnost účastnit se klubového dění, samozřejmě - posílat své výtvory, kresby, fotografie, psané záležitosti atd. do kreativních rubrik a lovit bludišťáky a další odměny.
 3. Možnost seberealizace zapojením do správy klubu - máte nápad na nějakou zajímavou novou rubriku nebo chcete přiložit ruku k dílu pomocí s nějakou stávající? Pomocníky vždycky přivítáme, stejně jako jakoukoli radu, tip či nápad. Máme uši nastražené 24/7.
 4. Klubovou ikonku, kterou si můžete umístit na blog a pochlubit se tím, že někam patříte.
 5. Až se bude opět konat snílkovský sraz naživo, budete vřele vítáni.
Pokud jste dočetli až sem a usoudili, že na naše podmínky můžete přistoupit a chcete být členem, pak směle pište do komentáře:

1) jméno nebo přezdívku,
2) adresu Vašeho blogu,
3) váš e-mail,
4) proč si myslíte, že k nám patříte?

(první tři body nemusíte vypisovat zvlášť, pokud je máte vyplněné už v samotném formuláři komentáře ;))

Jak vypadá přijímání?

Přijímací články neboli vzducholodě vylétají pravidelně každý měsíc (jsou-li v Aditu zájemci). Pokud usoudíme, že jste jasnými a ukázkovými Snílky, přijmeme vás hned a bez reptání. Pokud dojdeme k závěru, že nejste, dostanete pomyslnou červenou, vždy s jasným odůvodněním a možností se odvolat či jinak vyjádřit. O všem nejistém se mohou ostatní členové vyjádřit v anketě. Nechť promluví hlas lidu! :)

Některé přihlášky nám systém vyhodnotí jako spam a skryje je před veřejností, ale nebojte, v administraci je vidíme všechny a nikdo nám neunikne.

Vyřízené přihlášky mažeme.

A ještě jedna důležitá poznámka na závěr: Tento klub bereme jako zábavu a ne jako své životní poslání, proto omluvte případný výpadek aktivity. Děláme to pouze ve svém volnu a z vlastní vůle, nikdo nás za to neplatí a ne vždycky je toho času tolik, kolik bychom si přáli. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás ;)

Zaujali jsme vás a nechcete o nic dalšího přijít? Sledujte nás na Facebooku a Bloglovinu! Pro bližší kontakty navštivte sekci Správci.Naši správci

28. prosince 2010 v 19:04 | Snílkové |  Členstvo
S jakýmkoli dotazem, návrhem či nesnází se na nás prosím obraťte buď skrze klubový e-mail klub.snilku@email.cz, prostřednictvím komentářů (čteme vše, tedy i co spadne do spamu), nebo využijte příslušný soukromý kontakt, je-li uveden.


...toto jsou ti, kteří s vámi ve snech létají...

HLAVNÍ SPRÁVCOVSTVÍ

... má na starosti ...

soukromý kontakt: maglaiz91@seznam.cz

RUBRIKY

... vedou Maglaiz, Zdeňka M. a M.Phoenix ...
(s občasnými variacemi)

... spravuje M. Phoenix ...
soukromý kontakt na M.: em@phoenixrise.cz

... patří Dragitě ...

... tady Vás provází Zdeňka M. ...

... spravuje iluzionistka Maglaiz ...

... s vaší pomocí oddračuje Dragilia ...

Momentálně hybernují rubriky:


Máte-li zájem se některé uspané rubriky ujmout nebo máte nápad na rubriku úplně novou, nebojte se nám ozvat! Pomoc se vždycky hodí a kreativitu a čerstvé nápady více než vítáme :)